Списоци за полагање на завршниот испит по финансово право – Прва и Втора дека Јануарска испитна сесија 2022/23

Во прилог е списокот на студенти кои имаат право да го полагаат завршниот испит по предметот Финансово право во првата и втората декада (ВАЖНА НАПОМЕНА: Списоците од двете декади се дадени во објавениот excel документ, на засебни sheet-ови кои се соодветно именувани!!!).

Студентите кои во списокот се означени со црвено немаат право да полагаат во јануарската испитна сесија; Студентите кои испитот го пријавиле за прва декада, а нема да дојдат на испитот во петок пријавата автоматски ќе им биде префрлена за испитот по Финансово право во втората декада.За потсетување, испитот во прва декада ќе се спроведе во петок (20.1) со почеток во 10:30 часот во амф.2, додека, пак испитот во втора дека на 3.2 (петок) во 10:30 часот во амф.2.

Катедра по Финансово право